Kam na výlet - Prášily 1 - Prášilské jezero, vyhlídka Zelená hora, Tmavý potok, Tříjezerní slať, Vchýnickotetovský kanál, Velký Bor

S Emilem na kole: Prášily

Místa na trase:
Prášilské jezero, vyhlídka Zelená hora, Tmavý potok, Tříjezerní slať, Vchýnickotetovský kanál, Velký Bor

Popis výletu

Trasa začíná v Prášilech a vede přes oblíbené okolní turistické cíle. K vidění je Prášilské jezero s čarokrásnou temnou hladinou, vyhlídka ze Zelené hory do údolí, kde je vidět obec Srní. V půli cesty se dostanete do krásné lokality Tmavého potoka a odtud vás čeká cesta k Vchýnickotetovskému kanálu, který byl vystaven v letech 1799-1800 Ing. Rosenauerem. Cesta kolem kanálu je podmanivým výletem do historie plavení dřeva. Po kanále vás čeká už jen výjezd Velkého boru a poté návrat do Prášil. 

Bonusový tip:

Kdo se chce vyhnout příkrému sjezdu z rozcestí Pod Oblíkem k Hakešické cestě, tak se z rozcestí vydá po žluté k Rokytě a poté se napojí na Vchýnickotetovský kanál.

Délka trasy: 32 km

Čas: 3:20

Výškový profil trasy:
výškový profil

Obtížnost: střední

Typ povrchu: šotolina, lesní cesty, asfaltové cesty

Vhodné pro kola: horská, treková

Odkaz na mapy.cz: Mapy.cz

Info o půjčovně:

Infocentrum U Michala

Naleznete nás na půl cesty mezi obcí Srní a Hartmanicemi. Prášily slouží jako hlavní výchozí bod pro výlety na Prášilské jezero, rozhlednu Poledník, starou Hůrku nebo jezero Laka. Můžeme vám nabídnout ubytování v pěti penzionech od apartmá až po nadstandardní ubytování. Můžete u nás navštívit hostinec u Michala, kde vaříme z vlastního hovězího masa, v létě i z vlastní zeleniny, cukrárnu Pampeliška, kde vyrábíme vlastní zákusky nebo obchůdek, kde si zakoupíte základní potraviny. V naší vesničce je možné navštívit bizony, projít skalní botanickou zahradu, keltskou vesničku, lanový park nebo se svézt na koni nebo se psy, můžete si u nás taky naplánovat výlet s profesionálním průvodcem. Vaše děti si u nás můžou hrát na velkém dětském hřišti.

Místo:
Infocentrum u Michala v Prášilech, Prášily 111, 342 01, Sušice

Provozovatel:
SPORT HOTEL PRÁŠILY s.r.o.

Web:
www.prasilskyraj.cz

Webkamera:
www.sumavanet.cz/prasily/

GPS:
N 49°6'19.217", E 13°22'48.741"